środa, 28 listopada 2012

Ubój rytualny niezgodny z polską konstytucją czyli zabobony vs zdrowy rozsądek

Ostatnio pilnie śledzę wydarzenia związane z próbą przeforsowania uboju rytualnego jako legalnego sposobu uśmiercania zwierząt w Polsce. Dobra wiadomość jest taka, że Trybunał Konstytucyjny uznał pozwolenie wydane przez ministra rolnictwa za prawną samowolę, jako że jest ono niezgodne z konstytucją RP (więcej informacji tu).

Niestety, realne zagrożenie zezwoleniem na te barbarzyńskie, ale swoją drogą i zupełnie idiotyczne zabobony istnieje nadal, bo w styczniu ma się zjawić jakieś rozporządzenie UE i trzeba do końca grudnia toczyć walkę, by tak się nie stało, cytuję:

"Rozporządzenie Unii Europejskiej wcale nie wymusza zalegalizowania uboju rytualnego w krajach, które do tej pory go nie dopuszczały (w Polsce liczy się ustawa, nie rozporządzenie). Przeciwnie, jego art. 26 mówi: "Państwa członkowskie mogą przyjąć przepisy krajowe, które służą zapewnieniu dalej idącej ochrony zwierząt podczas ich uśmiercania". Trzeba tylko do końca roku złożyć odpowiednie zastrzeżenie - wyjaśniała Ewa Siedlecka z "Gazety Wyborczej". O to będą teraz walczyć przeciwnicy uboju rytualnego".


Protestujmy więc ile wlezie, tu jest petycja do podpisania, jak się wpisze w wyszukiwarkę hasło "sprzeciw wobec legalizacji uboju rytualnego w Polsce wyskoczy akcja na fejsie i inne inicjatywy.

Mam nadzieję, że rozsądek i empatia odniosą zwycięstwo nad idiotycznie pojętą ekonomią (bo jednym z argumentów za ubojem jest groźba pozbawienia pracy rzeźników (sic!), a ci silnie lobbują za utrzymaniem swych posadek, bo takie "czyste" mięso sprzedają za dużą kasę zagranicą) i reliktami przedpotopowego myślenia, które przekazuje bzdury o nieczystości kobiet przez tydzień w miesiącu i rzekomej woli boga o zabijaniu zwierząt (swoją drogą, fajny bóg...). 

Wszelkie te "rytuały" podszyte religią są dla mnie najgorsze, bo kompletne bzdury uzasadnia się wolą boską, a z tą trudno jest dyskutować... Sorry za mocny ton, ale jak pomyślę o tym, że moja odsłonięta twarz, stopy, samotny spacer po ulicy czy biologia obrażają jakiś absolut i każą widzieć we mnie gorszego człowieka, któremu można swobodnie obciąć rękę za kolorowe paznokcie, to nijak nie mogę się zebrać na dyplomatyczny ton, czy poprawność polityczną :/

Podobnie jest z tymi zwierzętami, które "trzeba" umęczyć, związać, doprowadzić do skrajnego stresu, podciąć gardło i dać się wykrwawić żeby bóg był wreszcie zadowolony i pozwolił je zjeść.

5 komentarzy:

 1. A co ma ustawa o rytualnym uboju do islamizacji państwa i zniewoleniu kobiet? Tak tylko się pytam, bo w temacie kompletnie nie jestem ale mnie też rozbraja naiwność wszystkich tych ludzi którzy wierzą w "religię pokoju" (dla mnie to takie samo hasło reklamowe jak to że dzieci potrzebują nutelli bo dostarcza dużo energii)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To, że w ramach tych samych nakazów jakiejś religii (bo mowa nie tylko islamie, ale też np. judaizmie) w jakiś sposób represjonuje się słabszych (fizycznie): każe się kobiecie chodzić w burce, nie podawać jedzenia w czasie menstruacji, zabijać zwierzę w określony sposób, wydawać trzylatki za starców itp. Wszystkie te poglądy są ugruntowane na wymysłach gromady facetów sprzed tysięcy lat i uznawane za nienaruszalną świętość bo przecież to bóg tak każe, niezależnie od tego, ze zostały wymyślone przy zupełnie innym stanie wiedzy niż obecnie...

   Usuń
  2. Oj ale mi wcale nie trzeba mówić dlaczego islam to czysta kpina z ludzkości, wiem o tym praktycznie z pierwszej ręki (moja najlepsza piapsiółka miała ostrą sytuację z jednym Turkiem - co śmieszne promotorem określenia islamu jako "religii pokoju", co nie przeszkadzało mu w pobiciu tej koleżanki za to że okazała się "chrześcijańską dziwką"). Po prostu jestem ciekawa jak ubój rytualny ma się do kwestii zniewolenia kobiet - bezpośrednio.


   Tak czy inaczej, jak już jesteśmy na etapie marudzenia na to jak źle się dzieje - cokolwiek nie będziesz mówić i podpisywać to i tak przyczyniasz sie dość mocno do islamskiego najazdu na Europę ;) - bądź co bądź oni mają po 8 dzieci, zameldowane jako obywatele UE ale wychowywani w duchu Islamskim które jak podrosną to będą głosować na partię islamskie ;) a ty w tym czasie jesteś jedna i więcej nie będzie.
   polecam ten film: http://www.youtube.com/watch?v=CgK0uz2I9Yc&feature=related

   Usuń
 2. Witaj :)
  Pozwolilam sobie wkleić na swoim blogu link do Twojego posta. Dziękuję za tę informację , petycję oczywiście podpisałam.
  Ps. ja jeśli chodzi o zabobony nie silę się na dyplomację :)I zwisa mi lekko , gdy z tego powodu sypią się na mnie gromy.
  Pozdrawiam bardzo ! <3

  OdpowiedzUsuń