niedziela, 25 listopada 2012

Test z okazji DNIA BEZ FUTRA


Czy bezwzględne wykorzystywanie innych dla swojego własnego zysku jest złe?
Czy według zasad wyznawanej przez Ciebie wiary zabijanie, które nie służy obronie własnego życia jest złe?
Czy uważasz, że używanie przemocy wobec słabszych, bezbronnych tylko dlatego, że mają coś cennego, co chciałoby się mieć nie jest w porządku?
Czy jesteś wege (wegetarianizm, weganizm) lub rozumiesz przesłanki, którymi kierują się tacy ludzie?
Czy umiesz bawić się modą i ubrać się stylowo/fajnie/ciekawie/tak jak lubisz wykorzystując tylko ciuchy z bawełny/ekoskóry/tkanin naturalnych?
Czy uważasz, że łatwiej żyje się wśród ludzi, którzy są empatyczni i wyznają zasadę "nie rób drugiemu co tobie nie miłe" niż wśród tych, którzy dbają tylko o swoją satysfakcję i o swoje dobro?

Jeśli na któreś z pytań odpowiedziałaś/łeś TAK to znaczy, że doskonale ROZUMIESZ okrucieństwo jakie niesie ze sobą przemysł futrzarski, a Twoje poglądy są bliskie ludziom, którzy walczą o zaprzestanie tego procederu. A skoro tak jest, nie powinnaś/powienieneś popierać przemysłu futrzarskiego nosząc rzeczy wykonane z futra, kupując futra innym na prezent, czy reklamując np. na blogach o modzie takich ubrań. 
Możesz za to w prosty sposób pomóc w zakazaniu hodowli zwierząt na futra poprzez swój aktywizm np. edukację innych: drukując plakaty, wlepki, naszywki, pisząc o problemie na swoim blogu, umieszczając info na facebooku itp.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz