czwartek, 9 sierpnia 2012

Akcja SMACZNE TANIE WEGAŃSKIE!


Zgodnie z wcześniejsza zapowiedzią z przyjemnością informuję, że jutro zaczyna się akcja SMACZNE TANIE WEGAŃSKIE! Zapraszam wszystkich do wymyślania i dodawania przepisów :) Myślę, że to dobra okazja, żeby pokazać niedowiarkom, że nie trzeba być milionerem, żeby przejść na dietę wegańską. Dokładne zasady znajdziecie poniżej i TU na vegespot.pl
GO VEGAN!AKCJA SMACZNE TANIE WEGAŃSKIE:

Zapraszam wszystkich do udziału w akcji, której celem jest pokazanie jak smaczna i niedroga może być kuchnia wegańska :)
Sporo ludzi sądzi, że weganizm jest tylko dla wybranych - tych, co mają mnóstwo czasu i zasobny portfel, bo przygotowanie posiłków wege jest kosztowne i czasochłonne. Mam nadzieję, że poprzez przepisy umieszczone w akcji, wspólnymi siłami uda się zainspirować innych do częstszego sięgania po wegańskie potrawy :)
Zasady akcji: Zgłaszany przepis musi: - być wegański, czyli nie może zawierać składników pochodzenia zwierzęcego. - całkowity koszt zużytych produktów nie może przekroczyć 20 złotych przy porcji na dwie osoby (czyli maksymalnie dycha na osobę), ale im taniej tym lepiej! - przy przepisie musi być umieszczony kosztorys, liczą się faktycznie zużyte ilości (czyli np. pół puszki fasoli, jeśli tak jest w przepisie). - preferowane są dania, które mogą stanowić cały, oddzielny posiłek (lemoniada odpada ;) ale i "porządne" desery się załapią).


ps. Będzie też nagroda! Nie wiem jeszcze czy zostanie one przyznana drogą losowania czy wypróbowywania zgłaszanych przepisów, ale zamierzam wysłać mały upominek jednej z osób uczestniczących w akcji :) 

3 komentarze:

  1. Chyba się skuszę :) Teraz będę myśleć nad przepisem! Może mój marudzący anonim wreszcie się odczepi ;D

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Super dziewczyny, bardzo się cieszę! A malkontentom mówimy: nie i dajemy dowód w postaci niedrogiego żarcia, o! :)

      Usuń